Pages Navigation Menu

Nie takie zwykłe sprężyny …

Materace bonellowe niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Zatem dziś proponujemy przyjrzeć im się bliżej. Zacznijmy zatem od ich budowy, a właściwie cechy charakterystycznej, czyli wkładu ze sprężyn typu bonell. Czym one się charakteryzują? Zostały stworzone ze specjalnie hartowanego drutu. Ułożone są w uporządkowanym systemie i połączone ze sobą drutem. Tworzą jedną, niezawodną całość. Sprężyny bonellowe kształtem przypominają klepsydrę, zwężają się ku Materace Dla Ciebie - afrodyta plusśrodkowi. Cechuje je niezwykła trwałość i sprężystość. Materace tego typu posiadają tak zwaną elastyczność powierzchniową – ciężar jest rozkładany równomiernie na całej powierzchni materaca. Oznacza to, że w przypadku niewielkiego obciążenia opór sprężyn jest nieznaczny, natomiast przy większym nacisku opór sprężyny wprost proporcjonalnie zwiększa siłę wypierania. Tego typu materace są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na duże obciążenia, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem na przykład dla osób o znacznej wadze ciała. Dzięki dwustożkowemu kształtowi sprężyn posiadają również doskonałą wentylację.

Zastosowanie różnego rodzaju warstw dodatkowych w materacach bonellowych pozwoli na to, aby każdy z nas mógł wśród nich znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb.

Przykładowo – materace bonellowe o stopniu twardości H1 zostały wzbogacone o piankę termoaktywną. To ta „kosmiczna” pianka, która dopasowuje się do kształtu ciała, nie tylko pod wpływem nacisku, ale również i temperatury, sprawiając, że czujemy się błogo zrelaksowani. Takimi materacami sa między innymi Afrodyta oraz jej przyrodnia siostra Afrodyta Plus. Co je charakteryzuje? Obie zostały wzbogacone o piankę memory na górze materaca. Afrodyta posiada 2 cm tego niezwykłego komponentu, natomiast Afrodyta Plus aż 3 cm. Dzięki temu idealnie dostosowują się do kształtu ciała i podpierają kręgosłup pozwalając mu przybrać naturalny kształt litery „s”. Idealnym uzupełnieniem tego towarzystwa jest materac Dionizos, również posiadający stopień twardości H1. W tym modelu, pod dwoma centymetrami pianki visco kryję się także 2 cm lateksu, dzięki temu jeszcze lepiej podpiera zmęczone po całym dniu plecy. Dzięki takiej budowie, jest jeszcze bardziej sprężysty i elastyczny. Wszystkie trzy materace po swojej drugiej stronie są średniotwarde dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej, która nie tylko jest bardzo wytrzymała, ale także poprawia Materace Dla Ciebie - hestia-na-stelazuwentylację wewnątrz materaca.

Materace bonellowe można także zakupić w wersji średniotwardej. Podstawowym materacem w tej grupie jest Hestia. Posiada on wkład ze sprężyn bonellowych obudowanych pianką poliuretanową. Pianka ta jest niezwykle wytrzymała i przewiewna. Materac ten możemy także nabyć w wersji z wbudowanym stelażem. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają łóżka chociażby ze względu na małą powierzchnię sypialni. Wystarczy dokręcić do ramy 25-centymetrowe nóżki (które są dołączane w komplecie) i już mamy zapewnione wygodne spanie, nie zajmujące więcej miejsca aniżeli sam materac. Następnymi materacami w grupie średniotwardych są Atena i Atena Plus. Tutaj wkład ze sprężyn bonellowych został wzbogacony o warstwę maty kokosowej oraz pianki memory (na kokosie). Mata kokosowa utwardza nieco powierzchnię spania, a także dodatkowo ja wzmacnia. Ponadto odprowadza ona wilgoć, dzięki czemu materac posiada właściwości antyalergiczne. Warstwa pianki memory dostosowuje się do kształtu ciała zarówno pod wpływem nacisku jak i temperatury stanowiąc doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Materac Atena Plus posiada aż 3 cm pianki termo aktywnej, natomiast Aten – 2 cm. Wielbiciele materacy lateksowych również się nie zawiodą. Materac Temida bowiem wzbogacono o 2 cm pianki lateksowej na górze, zatem wytrzymałość sprężyn bonellowych idzie tu w parze z idealną elastycznością i sprężystością lateksu.

Wśród twardych materacy bonellowych warto zwrócić uwagę na materac Artemida. Poza formatką bonell posiada on warstwę kokosu, który go utwardza. To doskonałe rozwiązanie dla osób o większej masie ciała. Sprężyny tu zastosowane są niezwykle trwałe, kokos natomiast będzie doskonale podpierał sylwetkę, a przy tym będzie zapobiegał powstawaniu pleśni i grzybów. Również w przypadku materaca Artemida można skorzystać z wersji z wbudowanym stelażem. Osoby lubiące nieco bardziej sprężyste materace przy zachowaniu stopnia twardości H3 także znajdą coś dla siebie. Dla nich powstał materac Hekate – wzbogacony o 2 cm lateksu ułożone na macie Materace Dla Ciebie - hekatekokosowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac ten będzie się lepiej dostosowywał do kształtu ciała przy zachowaniu odpowiedniej twardości.

Jak widać oferta materacy bonellowych jest bogata i bardzo zróżnicowana. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ze wszystkimi tymi modelami materacy można się bliżej zapoznać na naszej stronie Materace Dla Ciebie. Pamiętajmy jednak, że teoria teorią, ale najważniejsze są nasze indywidualne odczucia, dlatego też, jeśli tylko jest taka możliwość trzeba się na materacu położyć i przekonać się „na własnej skórze”, czy jest to właśnie ten jeden jedyny.