Pages Navigation Menu

Materace pocket, czyli sprężyny indywidualistki

Wśród ogromnej oferty materacy jednymi z ciekawszych i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem klientów są materace typu pocket. Ktoś niezorientowany patrząc z boku na zmagania osób poszukujących idealnego materaca powiedziałby „sprężyny to sprężyny, co w tym niezwykłego?”. A jednak sprężyna sprężynie nierówna. Czymże zatem są sprężyny kieszeniowe, skoro takie niezwykłe? Materace-Dla-Ciebie kieszeniowe

Formatka pocket składa się ze sprężyn o kształcie walca, z których każda została opakowana w oddzielna kieszonkę. Sprężyny takie, dzięki temu, że nie są ze sobą połączone mogą pracować indywidualnie, reagując każda z osobna na nacisk. Co to oznacza dla użytkownika? Materac ze sprężynami typu pocket będzie posiadał tak zwaną elastyczność punktową. Gdy się na nim położymy to nie ugnie się pod nami cała powierzchnia materaca, ale ugną się tylko te sprężyny, na które będzie położony nacisk. Co więcej, nie wszystkie będą się uginały tak samo. W tego typu materacach stosuje się podział na 7 stref twardości, a to oznacza, że w strefach, na których nacisk jest większy np. biodra, stosuje się sprężyny twardsze (czyli takie o większej średnicy drutu) a w strefach mniej obciążonych – jak głowa czy stopy znajdują się sprężyny bardzie miękkie – takie o mniejszej średnicy. Po co to wszystko? Żeby jeszcze lepiej dopasować się do ciała. Strefy dostosowane są do anatomicznej budowy ludzkiego ciała, aby zapewnić optymalne podparcie.

Zastosowanie sprężyn kieszeniowych znacząco poprawia komfort snu, a także sprawia, że nie odczuwamy ruchów partnera na drugiej połowie materaca. Są trzy rodzaje materacy typu pocket. 272 sprężyny znajdujące się w 1 m² powierzchni materaca znajduje się w podstawowej formatce pocket. Zapewniają spokojny sen, nawet u boku osoby ciągle zmieniającej pozycję. To najpopularniejszy obecnie wkład sprężynowy. Najprostszy materac tego typu to Posejdon, gdzie sprężyny kieszeniowe obudowano pianką poliuretanową. Materac posiadający dodatkową warstwę wełny owczej nazywa się Zefir. Pocket z dodatkowym lateksem to Eros, Eris i Euros. To typowe materace średniotwarde o bardzo dużej sprężystości. Cieszący się największym powodzeniem średniotwardy materac pocket to Hypnos, w którym pianka memory łączy się z kokosem.

Dla lżejszych użytkowników proponujemy miękkie materace pocket, czyli Apollo i Hades, natomiast osobom cięższym te wzbogacone kokosem: Morfeusza, Tytana, Hebe i Zeusa. Dla tych niezdecydowanych lub zmiennych w upodobaniach materace o różnym stopniu twardości, łączące w sobie warstwę kokosu i lateksu, takie jak Ares i Nemezis. Natomiast dla par, które nie mogą się pogodzić co do twardości materaca idealnym rozwiązaniem będzie duet Penelopa i Odyseusz, w którym każdy będzie miała swoją własną, indywidualnie dopasowaną połowę. A dodatkowa warstwa pianki majówka Materace-Dla-Ciebiewysokoelastycznej dodatkowo podniesie komfort wypoczynku.

Aby jednak komfort snu był znacznie lepszy warto zwrócić uwagę na materace ze zwiększoną ilością sprężyn. I tutaj mamy grupę materacy typu multipocket posiadających 508 sztuk sprężyn/m², np. średniotwarde: Herakles (z lateksem), Minos (z pianką HR) i Perseusz (z memory), lub twarde, uzupełnione kokosem: Laila, Feniks, Horus i Lailta To jednak nie wszystko. Dla pragnących jak największej wygody zostały stworzone materac luxpocket zawierające aż … 1000 sztuk sprężyn/m²! Tutaj także znajdziemy materace średniotwarde: Hefajstos (z memory), Ksena (z lateksem) i Fortuna (z HR), oraz twarde wzbogacone o warstwę kokosu – Kali.

Czy większa ilość sprężyn cokolwiek zmienia? Jak najbardziej tak. Wraz ze wzrostem ilości sprężyn zwiększa się także liczba punktów podparcia, a to oznacza, że materac będzie jeszcze lepiej dostosowywał się do kształtu ciała użytkownika podpierając jego kręgosłup i dając mu błogie poczucie odprężenia. Planując zakup materaca sprężynowego, dla osób zmagających się z bólami pleców, bądź dla par warto zwrócić uwagę na materace typu pocket. One z pewnością zaspokoją one potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

W maju wszystkie materace pocket (272 sprężyny na m 2) możecie kupić z rabatem 10% – wystarczy odwiedzić nasz salon (Katowice, Wrocław, Warszawa). Serdecznie zapraszamy!